Czasami z plastiku może powstać wiele wspaniałych, przydatnych rzeczy. Dziś pokazujemy Wam jak z plastikowej butelki, resztek materiału można zrobić plastikowy but Św. Mikołaja, który służyć może jako pojemnik na kredki lub słodycze. W jaki sposób go wykorzystacie zależy od Was samych. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa w gronie rodzinnym. Zaproście swoich rodziców, rodzeństwo czy dziadków do wspólnej zabawy.
Potrzebne będą:
1. Pusta 1,5 litrowa butelka plastikowa.
2. Skrawki materiałów (mogą być różne, to od Was zależy jakiego koloru będzie Wasz pojemnik).
3. Skrawki firanek lub gipiury (popytajcie swoje babcie, one bardzo lubią przechowywać tego typu materiały a jeśli nie uda Wam się takich pozyskać zawsze można użyć ze sztywnej wstążki).
4. Kawałek tektury, kartonu – będzie służył jako dno buta.
5. Ozdoby: bombki, wstążka, cekiny różnego kształtu.
6. Klej na gorąco.
7. Zszywać biurowy.
8. Nożyczki i ołówek .
I. Butelkę przecinamy na 3 części. Zostawiamy dolną (dno butelki) i środkową (ma być większa od dolnej części). Z górnej części butelki można zrobić dzwonek. Następnym razem pokaże Wam jak.
II. Następnie za pomocą kleju na gorąco łączymy oby dwie części. Powstanie nam szkielet pojemnika.
UWAGA: Jeśli nie posiadacie kleju na gorąco można użyć taśmy klejącej-dwustronnej.
III. Kolejnym etapem będzie obrysowanie dna pojemnika tzn. ,,podeszwy buta’’. Kładziemy szkielet górnej pojemnika na tekturę. Obrysowujemy dookoła. Obrysowaną część wycinamy. Gotową podeszwę przyklejamy do szkieletu pojemnika
IV. Tak gotowy szkielet buta zaczynam pokrywać materiałem. Materiał możecie przykleić za pomocą kleju na gorąco lub zszyć za pomocą zszywacza biurowego.
V. Na sam koniec zostawiam Wam ozdabianie. Wykorzystajcie swoją wyobraźnie i kreatywność.
Ja również zrobiłam swój „but Św. Mikołaja”
Powodzenia.
Wspólnie z Samorządem uczniowskim Szkoły Podstawowej w Jaksicach, jak co roku zorganizowaliśmy zbiórkę karmy i rzeczy potrzebnych dla psów i kotów w celu utrzymania czystości. . . .
Warsztaty wielkanocne odbyły się w świetlicy wiejskiej w Biskupicach. Warsztaty były skierowane dla każdej grupy wiekowej. Dzieci malowały i dekorowały pisaki a dorośli i seniorzy . . .